1 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2022/2023. W trakcie oficjalnego rozpoczęcia Radę Rodziców reprezentował Przewodniczący Rady, Robert Krzyszczak.

Rozpoczęcie roku szkolnego było okazją do podziękowania dotychczasowej dyrektor szkoły, pani Małgorzacie Markowskiej, za jej wieloletnią pracę na rzecz szkoły. W geście podziękowania pani Markowska otrzymała od Rady wielki bukiet złożony z letnich kwiatów.

Jednocześnie Przewodniczący Rady Rodziców powitał na stanowisku dyrektora panią Dorotę Iwanicką-Przybysz, która została wybrana w procedurze konkursowej, z pełnym poparciem Rady Rodziców i Rady Pedagogicznej. Dzięki osiągnięciu pełnego konsensusu w sprawie wyboru nowego dyrektora pomiędzy gronem pedagogicznym i Radą Rodziców, możliwe było powołanie dyrektor z grona dotychczasowych nauczycieli – pani Iwanicka-Przybysz od wielu lat uczy języka polskiego w VII LO. Jednym z najważniejszych zadań pani Doroty, obok przygotowania wielu roczników maturzystów, była koordynacja Wojewódzkiego Konkursu Artystycznego „Siódmy Talent”, stanowiącego przez dekadę jedną z wizytówek VII LO. Nowa pani dyrektor będzie mogła wnieść do pracy na nowym stanowisku swoje doświadczenie zdobyte w trakcie organizacji konkursu, a także w ramach zarządzania organizacją pozarządową, której była prezesem.

Wraz z nową dyrektor szkoły 1 września był okazją powitania nowych nauczycieli (aż ośmiu), których przyjęcie znacząco poprawi w tym roku sytuacje kadrową – jest to szczególnie warte odnotowania wobec sytuacji ogólnego niedoboru nauczycieli na rynku pracy. Cieszymy się, że oferta pracy w VII LO była przekonująca dla kolejnych pedagogów.

Wraz z nowymi nauczycielami już wkrótce Rada Rodziców przystąpi do projektowania i realizacji nowych, ambitnych zajęć, które dodatkową zwiększą atrakcyjność nauki w naszej szkole.

Kategorie: Aktualności

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder